Suunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
28 29 Payday
Grades due
30 31 Jan 1 
2004
2 3
4 5 Eaton 
Classes
6 Dionne
Blackledge 10am
7 8 9 10
11 12 13 First 4120 
7:15-9:45
14 15 16 17 Lv 
4:30PM
18 Ar
1:25PM
19 MLKday
Tch 2:15-3:45
20 
Tch 9:15-12:30
21 
off
22 
Lab 12:45-4
23
Tch 9:15-10:45
Lv2:20 Ar11:20
24
25 26 27 12:30A. Dixon
2:00 Will
3:30 Yusen Xia
28 29 30
10:45 Peter
12:30 Geng
31
Feb 1 2 NAFIPS
Abstract
3 FAAR
noon
4 Jianli Hu 
10:15 Savn
5 6 7
8 9 Dixon
10:45
10 11 12 UOPHX 
training starts
13 11:00
3120 mtg

14
15 16 Ted off 17 11 Will & Geng
2:30 Sirisha

18 19 lv 4:30 20 21Tch 
1:30-4:45
22 Tch
9:15-12:30
ar 11:30
23 David Collier
2:30pm Stern 
24 25 26 Asoo
Varkharia
3:30pm Manners
27 28
29 March 1 Nallan Suresh
11:15am Aderhold
12.
2 3 4 5 6
7 8 my spr brk 9 10 UOPX 
training ends
11 travel 
to NY 12:36
12 13
14 15 RPC prop due
 return
 from NY 10:19
16 17 18 19 20Tch 
1:30-6:30
21 Tch
9:15-12:30
22 NAFIPS
camera ready
23 24 25 26 27
28 29 30 31 Apr 1 2 3
4 5 Ted's Spr break
RPC deadline
Homeland 3PM
6 7 Ravry 10:15 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17 Tch 
1:30-4:45
18 Tch
9:15-12:30
19 20 21 22 23 24
25 26 27 Last 4120 28 29 30 MgS4000
Geng 12:30

May 1
2 3 4 4120 Exam 5 6 7 8
9
10
11
12
13 Grades Due
14
15
16
17
18 Outback
w/ Rafik

19
20 Ted's
exams end

21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
June 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14 8140 306A
7:40-10:25

15 8130 429A
4:45-7:30

16 3100 1-3pm
 8140 306A
7:40-10:25

17 8130 429A
4:45-7:30

18
19`
20
21 8140 306A
7:40-10:25

22 8130 429A
4:45-7:30

23 8140 306A
7:40-10:25

24 8130 429A
4:45-7:30

25
26 lv 4:05
AA 483
ar Clg 9:25
Qul.Inn Arprt

27 NAFIPS
28 NAFIPS
29 NAFIPS
30 NAFIPS
My session 9:00
Airporter 11:30-1:30
lv Calg 3:24 PM
AA1964 ar 11:59

July 1
8130 429A
4:45-7:30

2
3
4
5
6 8130 429A
4:45-7:30

7 8140 306A
7:40-10:25

8 8130 429A
4:45-7:30

9
10
11
12 8140 306A
7:40-10:25

13 8130 429A
4:45-7:30

14 8140 306A
7:40-10:25

15 8130 429A
4:45-7:30

16
17
18
19
20
21 5PM
 Satish&Will
22 3PM
Fenwick
23 11AM
CDIC
24
25
26
27
28
29 Last 8130
30
31
August 1
2 Last 8140
3
4 8140 Final
5
6 4:30 AHC
Saakashvili
7
8 5:00
Graduation

9 Eaton
Classes Start

10
11Grades Due
Biohazard 7PM
12
13
14
15 Tempest
6:30
16
17
18
19
20 12:00 MgS
3100 mtg

21
22
read
23 24
3100 9:30-10:45 312
3100 11:00-12:15  223
8130 4:30-7:00  432
25 26
3100 9:30-10:45 312
3100 11:00-12:15 223
27 10:30 
MgS fac
 tmg 
28
29 30 31 Sept. 1 2 1
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 Geng 12:30 18
19 20 7:30
CDIC
21 22 23 24 Sub's Brown
bag,7th fl 12:30
25
26 27 28 29 30 Oct. 1
Geng 12:30
2
3 4 7:30
CDIC
5 6 7 8 P&T 10:30
Brown Bag 12:30
9
10 11 12 13 14 15 16 Geng
17 18 19 20 Adopt 21 Adopt conf 22 Adopt conf 23
24 25 26 27 28 29 30
31 Nov 1 2 3 4 5 Brown Bag
Manners 12:30
McNaughton 2:0
6
7 8 9 10 11 12 Arikan strategy
presnetation 10:30.
13
14 15 . 16 Hall (OB/HR) meet 
3:45 rm 1000
17 18 Tepper chair 
4:00  rm 1000
19 Khaire presentation 
strat 10:30 
Sav 4th fl
20
21 22 23 No Class 24 25 26  27
28 29 Glick chair
10:45 Savpresent
4:30 meeting
30 Dec. 1
Geng's Class
2 Levin OB/HR 
mtg 3:45PM 
rm 1000
3 4
5 6 7 Last 8140 
Class
8 Maurer 
chair
9 Last 3100 
Class
10  Lisa Dragoni  11 3100 Final 
8:00 AM
12 13 Make 
up final 2:00
14 15 16 17 18
19 20 21 Grades Due 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  Jan 1
2005